KANDYDACI DO RADY MIASTA CHORZÓW

Okręg numer 1

Jestem urodzonym Chorzowianinem, który większość swojego życia spędził mieszkając, ucząc się, a ostatnio działając na rzecz miasta. Ukończyłem szkołę podstawową nr 30 w Chorzowie Batorym. Jestem absolwentem I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. Następnie studiowałem na specjalizacji Finanse i Inwestycje Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecny Uniwersytet Ekonomiczny). Edukację zakończyłem na podyplomowych międzynarodowych studiach menedżerskich MBA w Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Od 15 lat pracuję w działach finansowych międzynarodowych korporacji, zajmując się zarządzaniem, raportowaniem oraz analizą finansową.
W wolnych chwilach jestem zagorzałym kibicem Ruchu Chorzów, na którego trybunach jestem częstym gościem od 1994 roku. W 2015 roku założyłem Sektor Rodzinny, który w ciągu 8 lat swojej działalności rozrósł się do rozmiarów największego sektora rodzinnego w Polsce. Moim celem, który udało się przez ten czas zrealizować, było uczynienie ze stadionu miejsca przyjaznego całym rodzinom. Na Sektorze Rodzinnym zasiadają kibice od wieku niemowlęcego, do seniorów 80+.
Jestem wielkim zwolennikiem powstania w Chorzowie nowego stadionu przy ulicy Cichej 6. Jest to niespełniona obietnica wyborcza obecnie urzędującego prezydenta Chorzowa z trzech kolejnych kampanii wyborczych w latach 2010, 2014 oraz 2018. Determinacja doprowadziła mnie do spotkań z najważniejszymi osobami w kraju, w tym obecnie urzędującym premierem Donaldem Tuskiem, oraz byłym premierem Mateuszem Morawieckim. Po wizycie u tego ostatniego udało mi się uzyskać obietnicę wsparcia kwotą 100 mln zł budowę stadionu, co w dużej mierze rozwiązuje kwestię realizacji tej inwestycji, o którą zabiegałem od lat.
Prywatnie jestem żonaty, mam troje dzieci. Biegle posługuje się językiem angielskim. Lubię podróże, grę w szachy, jazdę na nartach, stawianie sobie ambitnych celów i spełnianie marzeń. A marzę o lepszym Chorzowie.