KANDYDACI DO RADY MIASTA CHORZÓW

Okręg numer 3

Grzegorz

JOSZKO

Chorzowianin od urodzenia, rocznik 1975. Zawodowo prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa, przez wiele lat pracownik Agendy Rozwoju ONZ, gdzie realizował projekty wdrożeniowe systemów zarządzania dla administracji publicznej i
państwowej w całej Polsce.
Od ponad 10 lat zajmuje się badaniem i propagowaniem historii Ruchu Chorzów, autor oraz współautor książek o dziejach Ruchu m.in.: „Niebieskie Majstry”, „Na Cichej. Osiemdziesiąt lat Stadionu Ruchu Chorzów (1935-2015)” oraz „Historia Ruchu”. Od 2018 do 2022 roku wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców „Wielki Ruch”, obecnie w komisji rewizyjnej, aktywny wolontariusz i społecznik, inicjator powstania „Szlaku Historii Ruchu”, odkrywca zaginionego wiele lat temu archiwum Ruchu, propagator wiedzy na temat chorzowskiego klubu, inicjator powołania oraz lider Grupy Historycznej Ruchu. W 2023 otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej Ministra Edukacji i Nauki za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Szymona Michałka znam od wielu lat z trybun stadionu Ruchu, ramię w ramię walczyliśmy o powrót Niebieskich na ligowe szczyty. Nie znam nikogo lepszego, który swoim zaangażowaniem jest w stanie zmienić postrzeganie naszego miasta na mapie Polski.