KANDYDACI DO RADY MIASTA CHORZÓW

Okręg numer 4

Mam 43 lata. Żonaty od 16 lat, jestem tatą 15-letniej Michaliny i 12-letniego Kamila. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Od 19 lat pracuję w dużej międzynarodowej korporacji, w której zajmuje się zabezpieczaniem transakcji finansowania handlu. Dodatkowo od 14 lat prowadzę sekcję sportów walki w Chorzowie. Od 2010 roku jako autonomiczną sekcję w ramach klubu TS Aks Chorzów, a od roku 2017 jako odrębne stowarzyszenie, którego jestem Prezesem. Klub pod moim przewodnictwem, który stworzyłem z grupą przyjaciół od podstaw, przez 14 lat stał się jednym z największych i najlepszych klubów nie tylko na Śląsku, ale i w Polsce, a nasi wychowankowie co roku zdobywają ok. 300 medali na arenach krajowych i międzynarodowych. Ze swoją działalnością na rzecz Chorzowa i jego mieszkańców wychodzę daleko poza ramy sali treningowej. Jestem społecznikiem i organizatorem rozmaitych turniejów i zawodów dla dzieci i młodzieży w naszym mieście oraz autorem programów takich jak: „Wyciągamy z Bramy” , „Trenuj z Mistrzem, zostań Mistrzem”, „Od Juniora do Seniora”.
Jestem autorem programu „Brazylijskie Jiun Jitsu Family”, która polega na wspólnym treningu opiekuna/rodzica z dzieckiem – dziecko aktywizuje rodzica, rodzic aktywizuje dziecko, program ten realizowany jest do ok. 5 lat do dnia dzisiejszego i zajęcia w ramach
tego programu są darmowe od początku jego stworzenia. Jestem też pomysłodawcą programu „Sportowy Chorzów”, który polega na prowadzeniu zajęć ogólnorozwojowych oraz piłki nożnej na każdej dzielnicy Chorzowa.
Od lat współpracuję z Ruchem Chorzów, którego kibicem jestem od dziecka, czego efektem jest zorganizowanie wielu turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży oraz „Ligi Żaka” dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Jestem też pomysłodawcą wielu projektów realizowanych z Budżetu Obywatelskiego: Sportowy Chorzów, Niebieska Fala, Od Juniora do Seniora cz. 1, Od Juniora do Seniora cz. 2, Legenda bez końca – obchody 100-lecia Klubu Sportowego Ruch Chorzów, Aktywne Bajtle. Moje działanie na rzecz Chorzowa oraz mieszkańców zostało docenione przez UNICEF i
zostaliśmy zaproszeni jako Stowarzyszenie do udziału w programie ”Miasto Przyjazne Dzieciom” jako jedyna organizacja pozarządowa z naszego miasta. Otrzymałem wyróżnienie w konkursie Ministerstwa Sportu i Komisji Europejskiej w konkursie #BeActive za promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży. Jestem też tegorocznym laureatem nagrody Prezydenta Miasta Chorzów w Dziedzinie Sportu za rok 2023 w kategorii „Wybitne osiągnięcia w zakresie organizacji sportu i rekreacji w mieście”.
Z Szymonem znam się ponad 20 lat. Obydwoje pracujemy w dużych międzynarodowych korporacjach. Łączy nas zamiłowanie do Ruchu Chorzów, innowacyjne spojrzenie na miasto oraz wspólna wizja na trapiące je problemy. Razem z Szymonem zorganizowaliśmy szereg imprez sportowych i nie tylko dla dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że Chorzów pod wodzą Szymona Michałka wykorzysta swoje położenie w środku aglomeracji, stanie się miastem innowacyjnym, zacznie się rozwijać i tętnić życiem.