MÓJ CHORZÓW JEST…

1
2
3

4

DLA KAŻDEGO

5
6
7
8

4

DLA KAŻDEGO

1
2
3
4
5
6
7
8

1

Dla seniorów

Chorzowscy seniorzy będą mogli korzystać z bezpłatnych zajęć edukacyjnych, kulturalnych, sportowych, blisko swojego miejsca zamieszkania. Każdy z seniorów raz w miesiącu będzie mógł skorzystać z darmowego wejścia na basen. Wprowadzę budżet dla Chorzowskiej Rady Seniorów oraz nadamy radzie inicjatywę uchwałodawczą.

2

Dla młodych

Młodzieżowa Rada Miasta otrzyma inicjatywę uchwałodawczą oraz swój budżet, wprowadzę Młodzieżowy budżet obywatelski. Wprowadzimy program bezpłatnych zajęć dla chorzowskich rodzin – “Mama, Tata i Ja”. Młodzi ludzie, chcąc zamieszkać w Chorzowie, muszą mieć ku temu odpowiednie warunki. Dlatego zwiększymy liczbę budowanych mieszkań w ramach Chorzowskiego TBS-u oraz wykorzystamy chorzowskie kamienice i pustostany, w celu zaadaptowania ich do mieszkań komunalnych.

3

Obniżka cen śmieci i wody

Jako Prezydent miasta zobowiązuję się do podjęcia wszelkich możliwych działań zmierzających do zmniejszenia cen opłat za śmieci oraz za wodę, które są jednymi z najdroższych na Śląsku.

4

Wsparcie inicjatyw regionalnych

W chorzowskich szkołach wprowadzę program edukacji regionalnej oraz nauki języka śląskiego. Musimy zacząć dbać o naszą tożsamość i dziedzictwo. Będę wspierać inicjatywy kultywujące śląskość oraz naszą lokalną kulturę.

5

Kulturalny Chorzów i sportowy Chorzów

Zwiększę ofertę darmowych zajęć kulturalnych i sportowych dla mieszkańców Chorzowa. Doprowadzimy do poprawy oferty kulturalnej miasta, Chorzów może stać się miastem, w którym odbywać się będą najważniejsze wydarzenia kulturalne w regionie. Wprowadzę program “Chorzowskie Sunday League” – czyli program wsparcia dla amatorskich drużyn sportowych. Wykorzystamy artystyczny potencjał miasta, dlatego zwiększę wsparcie dla chorzowskich artystów.

6

Kobieta w centrum

Nasze miasto zadba o aktywizację zawodową kobiet, wprowadzimy program dofinansowania założenia lub wznowienia nowej działalności gospodarczej, wprowadzimy warsztaty i spotkania zwiększające świadomość obywatelską i pokazujące, jak bardzo brakuje głosu kobiet w debacie publicznej, stworzymy program pomocy kobietom w kryzysie.

7

Chorzów na czterech łapach

Wybudujemy nowe wybiegi dla naszych czworonogów oraz ulepszymy te, które już istnieją. Udostępnimy więcej koszy na odchody oraz zwiększymy dofinansowanie do programu sterylizacji bezdomnych zwierząt.